NOPĒRC SAULES ENERĢIJAS PANEĻUS SAVAM MĀJOKLIM

Pasaulē ar vien populārāki kļūst saules paneļi, kas tiek uzstādīti kā alternatīvās elektroenerģijas ieguves vietas gan privātmājām, gan nelielām biroju ēkām. Saules paneļu uzstādīšana sniegs vislielāko artavu, ja tiks uzstādīti virzienā uz dienvidiem, vislabāk uz jumta, taču, ja tā nav opcija, tad nepieciešams vismaz 14m2 liels laukums uz zemes. Saules kolektoru saražoto elektroenerģiju var izmantot gan kā alternatīvo, gan centrālo enerģijas avotu, tādējādi vienalga ietaupot. Kolektoru skaits ietekmē uzkrātās enerģijas daudzumu, turklāt, ieteicams te izvēlēties tik daudz paneļu, lai būtu iespējams saražot vidējo gada patēriņa apjomu. Bez Sadales Tīkla pieslēguma neiztikt. Saules paneļi ir ļoti universāli – tie uzkrāj enerģiju arī lietainās dienās un apmākušos laikapstākļos, sniegs no tiem nokūst pats un putekļus noskalo lietus. Lai aprēķinātu piemērotāko, ir iespējams izmantot dažādus kalkulatorus, kas atrodami pakalpojuma sniedzēju mājaslapās.

CIK MAKSĀ SAULES PANEĻU IERĪKOŠANA MĀJĀS?

Lieliski, ja saules paneļu uzstādīšanai ir iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus, taču, daudzi izvēlas banku kreditēšanas pakalpojumu paneļu uzstādīšanai. Pirms lēmuma pieņemšanas, katrs var izdarīt nelielus aprēķinus par to, kādas varētu būt aptuvenās uzstādīšanas izmaksas. Vērā jāņem šādi rādītāji: vidējais gadā patērētās elektroenerģijas daudzums, paneļu skaits, vieta kur tie tiks ierīkoti. Maldīgi uzskatīt, ka vairāk paneļu kā vajadzīgs ir labāk. Tie, kuri Latvijā ir uzstādījuši saules baterijas, iegūto enerģiju izmanto divējādi – uzreiz no sava tīkla vai izmanto NETO sistēmu, kur tiek atdota saražotā enerģija un pēcāk izmantota. Ja ņemam vērā aktuālās elektroenerģijas cenas, tad šāda veida investīcija sāks atmaksāties pēc 10 gadiem. Lai uzstādītu šādus saules enerģijas kolektorus, jārēķinās ar vidēji līdz 10 tūkstošiem eiro, kas sedz visas ar uzstādīšanu saistītās izmaksas.

VAI SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA JĀSASKAŅO BŪVVALDĒ?

Patēriņa analīze ir viens no svarīgākajiem punktiem priekšdarbu veikšanai, jo balstoties uz to, tiek noteikts, cik daudz paneļu nepieciešams uzstādīt. Būvprojekta izstrāde un priekšdarbi lielā mērā aizņem lielāko daļu laika pirms darbu veikšanas, savukārt, pašu paneļu uzstādīšana aizņem, augstākais, divas dienas. Šis ir viens no tiem būvniecības darbiem, kas prasa būvvaldes apstiprinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.