KAMĪNKRĀSNIS UN PLĪTIS PAR LIELISKĀM CENĀM

Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkuri. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Taču, kāda veida alternatīvas ir parastajām mūra krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja pamatā tam nav paredzēta apkure ar krāsni vai kamīnu, mājas pašā vidū, visbiežāk šeit tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla pielietojuma. Tas izbūvēts mājas vidū, lai apsildes iekārtas būtu komfortabli pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

APKURES RISINĀJUMI MĀJĀM UN PIRTĪM

Pastāv dažādi telpu apsildes varianti. Ja dzīvojot privātājā, un negribat lietot elektrisko telpu apkurināšanu, tad eksistē opcija ierīkot krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un dažādus citus telpu apkures veidus. Istabas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai kamīns, allaž telpai ir piedevis jauku atmosfēru un omolību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un kamīnkrāsnis katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkcju, bet arī dizains iekļautos mājas interjērā. Tās ir askētiskas un arī nemanāmas, taču tajā pat laikā lomu pildošanas. Stūra kamīnkrāsnis būtu atsevišķa tehnikas grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma rādītājs, ir redzamas no katras vietas telpā. Universāliem un arī praktiskiem cilvēkiem noderīgi un interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā gatavota krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī divdesmit pirmajā. gadsimtā ir iespējams iegūt šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad noteikti jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Pircējiem tiek piedāvāti vairāki veidi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu funkciju, piesildot ne tikai pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla ir patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Loģiski, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un arī askētiskais skandināvu dizains.

Kā redzams, izvēles veidu telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *