Jumta spāres un cita veida jumta konstrukcijas mūsu mājvietai

Jumta konstrukcijas veidi un tieši jumta segums jau var būt diezgan daudzpusīgs, ka nereti maldina nepieredzējušos celtniekus ar savu dažādību. Izskatot, kādi tad ir jumta konstrukcijas veidi, neprofesionālam momentā ir grūti saprast, kas konkrēti ir nepieciešams plānotajam jumtam un, ko ir lietderīgi pielietot konkrētā variantā. Turklāt klienti vēlās, protams, lai jumts būtu ne vien skaists, bet arī spēcīgs, drošs kā arī atbilstošs jebkurām prasībām. Vizuālā noformējuma daudzveidība sniedz iespēju dizaineriem pielietot iztēli un tādējādi realizēt visus visneparastākos variantus. Uzzini vairāk šeit!

Jumta konstrukcijas veidi – pamata varianti jumtam

Privātmājas un cita tipa celtnes var būt ar ļoti atšķirīgiem jumtiem, sākot ar to lētāko plakano jumta konstrukciju, bet visbeidzot ar pārdomātām konstrukcijas formām. Jumta konstrukcija, kas tiek dēvēta kā plakanais veids, var būt lētākais variants, tā kā šeit jumta uzstādīšana būs skaidra, bet jumta virsma drīkst būt lietots kā terase, kas protams ir priekšrocība. Kaut gan tā kopšana ir apgrūtinoša, tā kā nokrišņi neizzūd tik veiksmīgi, kā tas ir slīpiem jumtiem. Jumta konstrukcija jau var būt divslīpju, vienslīpes, un arī dažādu citu stilu un to apvienojumu. Taču jaielāgo pamata lieta, kad, cik daudz tieši uz viena paša jumta dažnedažādu jumta konstrukcijas veidu, jo izmaksu ziņā dārgāka būs tās uzstādīšana un jumta siltināšana.

Jumta konstrukcija – kāds tieši segums ir labākais?

Ir daudz vairāku jumta konstrukciju veidu, kuri atšķiras savā starpā pēc jumta veida vai pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai kādā veidā notiks jau jumta siltināšana. Visbiežāk izvēlās jumta spāres, taču šis veids ir izdevīgs brīžos, tad, kad paredzēta jumta uzstādīšana celtnei tikai līdz sešiem metriem. Tā kā jumta spāres tiek uzstādītas tikai uz objekta, šis process paņem ilgu laiku pie tam nepieciešama profesionālu celtnieku esamība. Bet jumta kopnes jau tiek izveidotas ražotnē un tad jau tiek atvestas uz objektu gatavas. Tādā veidā jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Kopnes var tikt izmantotas ne vien privātmāju celtniecībā, taču arī lielu ēku vai angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.