Jumta kopnes vai citi jumta konstrukcijas veidi

Jumts un paša jumta konstrukcija aizņem svarīgu vietu mājas būvniecības budžeta skaitīšanā, tā kā to iespējams uzbūvēt dažādu un varētu būt izmantotas jumta kopnes un spāres kā dizaina elements. Atšķirīgie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kas var būt {kā pieņemamas kā atbilstoša}, gan arī pretēji, izraisīt šoku. Pats jumta segums kā arī tā slīpums ietekmē arī bēniņu iekārtošanas iespējas, kā arī izveido visas ēkas izskatu. Pie tam nedrīkst aizmirst, kad arī tāda lieta kā jumta un bēniņu siltināšana ieņem būtisku lomu būvniecības procesa īstenošanā.

Kāda veida jumta uzstādīšana būtu piemērotākā?

Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi eksistē ļoti dažādi, bet pieprasītākie uz šodienu jau ir vienslīpnes un jumti ar diviem slīpumiem. Bagātiem klientiem patīk jumta konstrukcija pēc franču stila, kas ir jumts ar mansardu, tā kā šajā gadījumā var tikt ierīkota vēl viena vieta priekš istabas bēniņos. Šajā gadījumā jumta siltināšana aizņem 1. vietu. Visi redzam, ka tieši sērijveidu dzīvokļu mājām ir plakanie jumti, kur jumta segums visbiežāk ir no modificētā bitumena. Turpretim specifiskāka jumta konstrukcija prasa citu segumu, kā piemēram, lielisks veids ir dakstiņjumts. Šis jumts būs spēcīgs pret jebkāda veida vides ietekmi un ilgi kalpo līdz pat 100 gadiem.

Jumta segums vai kopnes

Jumta kopnes jau ir tāda jumta konstrukcija, kura savstarpēji apvienojas ar plaksnēm no tērauda, tādējādi var iegūt spēcīgu konstrukciju un tiek ietaupīta pati koksne. Koka kopnes ražo no izkaltētas koksnes un tad šīs konstrukcijas apstrādā ar aizsarglīdzekļiem, padarot kopnes ilgmūžīgas un ugunsizturīgas. Savukārt, jumta spāres prasa līdz pat trīs reiz vairāk kokmateriālu, tādējādi padarot kopnes par labāku alternatīvu. Koka kopnes parasti ir izturīgas un viegli uzstādamas, un šāda jumta konstrukcija var būt pielietota gan mājās, tā arī saimniecības telpās vai ražošanas ēkās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.