Ģeodēzija un 3D skenēšana ar dronu

Kas būs ģeodēzija? Tieši ar šo terminu mēs saskaramies vienīgi tad, ja mums būs nepieciešams veikt kādus zemes mērīšanas darbus. Pati ģeodēzija ir būtiska zinātnes nozare, kura izmantojot metodes ko pielieto mērniecība, analizē zemes formas un identificē tās lielumu. Kā arī tā zinātne iedalās daudzās citās nozarēs, piemēram, topogrāfija, ko vel sauc konkrēti – mērniecība. Šīs nozares ir vajadzīgas, lai izprastu zemes robežas un arī valsts lielumu. Droši vien atceraties no ģeogrāfijas tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns vai robežu plāns, viss kopumā ļauj izprast robežas un lielumus.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/

Topogrāfija kā arī ģeodēzija, kaut kas vēl atrodamas?

Nenoliedzami, ka ģeodēzija būs diezgan liels termins, un katrām vajadzībām bija izcelti konkrētas tās daļas, lai īstenotu plānoto. Tiek izdalīta augstākā ģeodēzija, kur tad mērnieks veic mērījumus zemeslodes apmēros, savukārt, tālāk jau ir zemākā jeb topogrāfija, kas ir mērniecība, priekš tam, lai noteiktu tuvu punktu savstarpējo attālumu un lielumu. Nav noliedzams, ka vēl ir kartogrāfija un inženier ģeodēzija, kur kartogrāfija īsteno karšu veidošanu, bet otrā tiek pielietota būvniecībā un citos procesos. Latvijas teritorijā pastāv zemes kadastrs, kur, pēc tam kā tikai veikta kadastrālā uzmērīšana, apvienoti dati par īpašumiem ar to lielumiem, un eksistē meliorācijas kadastrs, kur ir dati par dambjiem un ūdensnotekām, valsts līmeņa drenāžas sistēmām.

Lāzerskenēšana mūsu valstī, kur tad var griezties?

Šodien jau ir tiešām daudz ierīču, priekš tam, lai realizētu nepieciešamos mērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, līdz ar to ir kompānijas, kas nodrošina pilu pakalpojumu piedāvājumu. Izvēloties kompāniju, lai aprēķinātu tilpumu karjeros, nepieciešams pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Šajā gadījumā nemaz nevar iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Ja Jums nepieciešams sadalīt sev piederošo zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, šeit Latvijas mērnieks ne tikai izstrādā plānu, bet arī realizē to un Jums beigās būs izsniegts pavisam jauns zemes robežu plāns. Nav noliedzams, ka, brīdī, kad vajadzīga topogrāfija cena tai ir ne maz nozīmīgs faktors, tādēļ vajadzētu salīdzināt tās savā starpā un izvēlēties kompāniju, kas ir vispretīmnākošākā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *