Lēcas un to loma cilvēka ikdienas dzīvē

Uz šodienu kontaktlēcas tomēr ir tāda tipa produkts, ar kuru jau nevar pārsteigt. Lēcas tad ir kļuvušas par labu ikdienas sastāvdaļu bez kuras mēs nespējam apjaust mūsu dzīvi. Kā tieši parādījās kontaktlēcas? Vai spējat iedomāties, bet pirmais, kas tad saskarās ar lēcām, tiešām ir pazīstamais Leonardo da Vinči un šis notikums ir attēlots grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Tieši Leonardo radīja šī brīža lēcas plānu. Tomēr izcelt, kad konkrēti viņš būtu kontaktlēcas izgudrotājs īsti nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piemēram, nemaz nevar aizmirst filozofu, fiziķi Dekartu. 1632. gadā Dekarts novietoja stikla trauku uz acīm, kurš bija tiešām pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Da Vinči aprakstīja topošās kontaktlēcas. Bet diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nebija realizējams.

Vēl pēc diviem simtiem gadu fiziķis un astronoms Džons Heršels atgriezās pie lēcām. Viņš bija tas, kurš savos rakstos raksturoja, kā tieši izskatās īstas un pareizas lēcas.
Kas tieši izgatavoja pirmās lēcas acīm no stikla? Vācu stiklinieks Frīdrihs Müllers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Viņa pamata ideja nebija izveidot lēcas acīm. Mullers vienīgi centās palīdzēt savam draugam redzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Un mūsdienās, pateicoties visiem minētajiem zinātniekiem, mēs varam izmest apnicīgās brilles un nopirkt savas kontaktlēcas internetā un parastajā veikalā. Bez šaubām, var nēsāt brilles, bet ir situācijas dzīvē, kad ērtāk būs tad lēcas. Kādā veidā piemeklēt šī veida produkciju?

Lasīt vairāk –http://www.bdaugava.lv/zinas/adore-krasainas-kontaktlecas-paradi-savu-spilgto-personibu/

Lēcu tipi kā arī atlase

Visas kontaktlēcas internetā vai arī optikas salonā tiek dalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no to mērķa, izejmateriāla, valkāšanas režīma kā arī maiņas perioda. Viennozīmīgi tas ietekmē ne vien Jūsu izvēli, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga tieši no minētiem kritērijiem.

Kontaktlēcas pēc materiāla var tikt iedalītas cietajās un mīkstās lēcās. Cietās var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstas lēcas jau ir visbiežāk atrodamas mūslaiku lēcu piekritēju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas.

Pēc valkāšanas veida, lēcas varētu iedalīt dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīgas, ko ņem ārā pēc dažām dienām, ilgstošas un nepārtrauktas, kur nēsāt lēcas līdz pat 30 dienām.

Kontaktlēcas varētu grupēt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās lēcas, kas kalpo no 6 mēnešiem līdz pat gadam. Plānveida kontaktlēcas – 1 dienas, 2 nedēļu, 1 mēneša lēcas. Nav noliedzams, ka, vienas dienas lēcas cena jau būs lielāka ilgtermiņā nekā, piemēram, 1 mēneša. Taču vienas dienas kontaktlēcas būs domātas ļoti jūtīgām acīm.

Pēc krāsas kontaktlēcas interneta veikals kā var piedāvāt gan bezkrāsainas, gan tonētas, kā arī krāsas ar nelielām vai diezgan ievērojamām acu krāsas izmaiņām. Kontaktlēcas, kas domātas vien, lai izmainītu acu krāsu, var izlaist ar nulles dioptriju.

Kā var redzēt lēcas internetā vai arī optikas veikalos eksistē diezgan dažnedažādas, būs sākumā vien jāatrod savs variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *