Kolagēns matiem, nagiem, locītavām – kad to izmantot?

Ja Jūs esiet pareizas ēšanas principu fans, tad bez šaubām esat manījuši, cik tad uztura bagātinātāji paliek pieprasīti, īpaši pats kolagēns. Kas tiešām tad ir kolagēns? Viennozīmīgi tas būtu izplatītākais olbaltums mūsu ķermenī, kas tieši veicina kaulu, ādas, skrimšļu, locītavu, nagu kā arī gļotādu audu elastību. Tas jau ir saistošo audu būtība un arī veido vienu trešdaļu cilvēka organisma olbaltumvielu, kā arī ap 80% no ādas. Vairāku faktoru rezultātā, piemēram, vecums un augsta fiziska aktivitāte var iznīcināt dabisko kolagēnu. Turklāt kolagēna trūkums, kas tad ir zarnu daļa, var izraisīt gremošanas problēmas. Līdz ar to visbiežāk visus pievilina kolagēna pulveris vai, piemēram, dzeramais kolagēns, lai tādējādi uzturēt savu veselību. Uzzini vairāk te!

Kāds tieši kolagēns vajadzīgs locītavām?

Dažādi uztura bagātinātāji, kuros ir kolagēns, pirkt var iepakojumos, kas ir marķēti: pirmais, otrais, trešais tips. Kopumā eksistē līdz pat divdesmit astoņi savādāka varianta kolagēna veidu, tomēr cilvēka organisms pieņem I, II, III un IV tipu. Rūpnieciskajā ražošanā galvenokārt tiek saražoti pirmie 3 tipi. I tipa kolagēns ir un būs nepieciešams ādai un kauliem, cīpslām, acīm, muskuļiem un citiem audiem. 2. tipa kolagēnu izmanto skrimšļa veidošanai, kā kolagēns locītavām, taču trešā tipa kolagēns – iiesaistīts asinsvadu ražošanā, pie tam dotais kolagēns muskuļiem ir arī kārtīgi atbilstošs, ka arī ādai un matiem. Minētie varianti pēc struktūras būs viens otram līdzīgi. Tie tikai atšķiras viens no otra pēc aminoskābju montāžas secības un arī oksilizīna daudzuma. Praksē varētu teikt, ka pat viena un tā paša veida kolagēni atšķiras, iespējams to ietekmē arī formula, blakusvielas un izdalīšanās forma. Ja cilvekiem būs vajadzīgs pats kolagēns, lai tieši atrisinātu kādu konkrētu problemsituāciju, tad vislabāk piemeklēt šeit piemērotāko, kā piemēram, kolagēns matiem, ādai vai jau kolagēns locītavām, gadījumā, ja gribat “profilaksei”, tad vislabāk izvēlēties ar papildu piedevām.

Dažādi uztura bagātinātāji online – kā piemeklēt?

Mūsdienu dzīvē visu droši var nopirkt internetā, arīdzen uztura bagātinātāji atrodami lielā dažādībā. Kā var ieraudzīt īsto kā arī cik tad salīdzinoši daudz pielietot, kad pasūtat interneta veikalā. Nav būtiski, vai jau ir vajadzīgs kolagēns ādai, nagiem vai pat kolagēns locītavām, svarīgi tomēr ir saprast, kāds tad būtu vēlamais rezultāts. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana ir pietiekoša ar 5 g, bet ādas novecošanās vai varbūt locītavu bojājumu gadījumā, var lietot 10 gramus dienā. Ķermeņa katras dienas nepieciešamība būtu otrā tipa kolagēns 40 mg daudzumā. Vidēji kurss iet trīs mēnešus. Pat, kad nepieciešams kolagēns matiem, nozīmīga tomēr ir komponentu molekulmasa. Vērsiet pastiprinātu uzmanību uz vitamīniem. Kolagēna uzsūkšanās nav realizējama bez mikroelementiem un vitamīniem, tādēļ ir vēlams, lai tie uztura bagātinātāji saturētu visas vajadzīgās minērālvielas, it īpaši C vitamīnu. Brīdī, kad nepieciešams pats kolagēns, pirkt to iespējams gan online, tā arī aptiekā uz vietas. Kaut gan bez šaubām onlainā ir vienkāršāk, taču uzmanīgi centieties uzzināt vairāk par uzņēmumu arī gadījumā, ja nepieciešams vien kolagēns, atsauksmes nevar neievērot un detalizēti viņas jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *