Kāds tad jumta segums uz šodienu tad ir labākais?

Jumts un paša jumta konstrukcija ieņem svarīgu vietu mājokļa būvniecības budžeta skaitīšanā, jo to var to varētu būvēt dažādu kā arī varētu būt izvēlētas kopnes kā dizaina elements. Dažādie jumta konstrukcijas veidi atšķiras viens no otra, ietekmējot būvniecības izmaksas, kuras varētu būt kā atbilstoša, kā arī tieši pretēji – ļoti augstas. Jumta segums kā arī tā slīpuma lielums var ietekmēt bēniņu iekārtošanu un veido pašas ēkas izskatu. Pie tam nedrīkst aizmirst, kad arī tāda lieta kā jumta siltināšana ieņem būtisku lomu visā būvniecības procesā.

Kāda tad tipa jumta uzstādīšana ir vislabākā?

Jumta konstrukcijas veidi pastāv dažādu veidu, taču vispopulārākie tagad jau ir vienas slīpnes un arī jumti ar diviem slīpumiem. Turīgākiem cilvēkiem vairāk tīk jumta konstrukcija atbilstoši franču stilam, kas ir jumts ar mansardu, jo šajā gadījumā var būt papildus telpa priekš apdzīvotiem bēniņiem. Tātad šeit tieši jumta siltināšana ieņem 1. vietu. Visi redzam, ka tieši sērijveidu dzīvokļu mājām ir plakani jumti, šeit jumta segums pārsvarā ir no modificētā bitumena. Savukārt sarežģītāka jumta konstrukcija prasa cita tipa segumu, piemēram, labs veids būs māla dakstiņu jumts. Šis jumta segums būs izturīgs pret jebkāda veida vides faktoriem pie tam kalpos no 50-100 gadiem.

Koka kopnes un to izmantošana

Jumta kopnes ir jumta konstrukcija, kas savā starpā savienojas ar plaksnēm no tērauda, tādējādi iegūstot izturīgu konstrukciju un tiek ietaupīta pati koksne. Kopnes ražo no sausas koksnes un tās konstrukcijas apstrādā ar aizsarglīdzekļiem, padarot kopnes gan ugunsdrošas, gan arī ilggadīgas. Turpretim, jumta spāres jau pieprasa līdz pat trīs reiz vairāk kokmateriālu, padarot kopnes par labāku alternatīvu. Kopnes ir ka viegli uzliekamas, gan arī spēcīgas, pie tam šī tipa jumta konstrukcija var būt pielietota kā dzīvojamās mājās, tā arī ražošanas ēkās un saimniecības ēkās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *