KĀDĒĻ SVARĪGA KOLAGĒNA SINTĒZE ĶERMENĪ?

Kolagēna, kā jebkura cita proteīna loma mūsu ķermenim ir ļoti nozīmīga. Tas ir pamatā cilvēka, dzīvnieku un citu dzīvu radību šūnu uzbūvē, un lielā mērā nosaka mūsu matu, skrimšļu, kaulu, ādas un locītavu veselību. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim.

Kolagēns ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

Vairāk informācijas par uzņēmuma pakalpojumiem skatīt šeit – kolagēns matiem!

CIK UN KĀDI KOLAGĒNU VEIDI ATRODAS ORGANISMĀ?

Varētu pat apgalvot, ka proteīni ir ķermeņa galvenā sastāvdaļa un balstviela. Kolagēns ir viens no proteīnu veidiem, kas ne tikai tik ražots mūsu ķermenī, bet arī to uzņemam ar pārtiku un uztura bagātinātājiem, turklāt, tas rūpējas par vispārēju ķermeņa funkcionalitāti dienu no dienas. Ķermenī atrodami daudz un dažādi proteīni, no kuriem 35% sastāda tieši kolagēns. Kolagēns ir saistviela, kas palīdz nodrošināt saišu, muskuļu, saistaudu, cīpslu elastību un nodrošina to stingrību. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Piemēram, pirmā tipa kolagēns ir atrodams radzenē un iekšējos orgānos. Acs stiklveida ķermenī un skrimšļos ir atrodams otrā tipa kolagēns. 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā, asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tieši tādēļ šis vecums ir noteikts kā viens no galvenajiem faktoriem, kad būtu jāsāk lūkoties pēc kolagēna uztura bagātinātāja ikdienas lietošanai.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Augu un dzīvnieku valsts produkti ir tie, no kuriem tiek iegūts uztura bagātinātājs, ko lietojam ikdienā. Dzīvnieku un zivju organismos atrodamais kolagēns tiek hidrolizēts un pārstrādāts uzņemšanai kā uztura bagātinātājs. Kolagēns tiek iegūts no subproduktiem, kauliem un skrimšļiem, jo tieši šeit kolagēns ir atrodams visvairāk. Arī ikdienas pārtikas produkti ir ar jau sastāvā esošu kolagēnu, pie tam, to var attiecināt arī uz dažām garšvielām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.