Kādam tieši mērķim parasti tiek izmantota ģeodēzija?

Saskaņā ar pašreizējo terminoloģiju, pati ģeodēzija ir un būs jebkāda objekta vietas identificēšana, objekta lieluma un formas uz zemes virsmas identificēšana. Šeit ir redzama cieša saikne gan ar matemātiku un ģeogrāfiju, kā arī ar ģeometriju. Pateicoties ģeodēzijai, ir radītas koordinātu noteikšanas sistēmas, kā arī uzbūvēti ģeodēziskie tīkli un pie tam noteikti punkti uz zemes virsmas. Topogrāfiskais plāns lauj orientēties zemes virsū, bet mērnieks palīdz precīzi noteikt kam kāds zemes gabals pieder, un pēc tam būs izsniegts zemes robežu plāns, kas likumiski apzīmē robežas. Nenoliedzami tieši šodien Latvijas mērnieks ir tik ļoti pieprasīts, tā kā tiek daudz precizētas robežas un cilvēki saņem savu zemi atpakaļ. Uzzini vairāk te!

Lielā ģeodēzija un tās iedalījums

Ģeodēzija ir ļoti pieprasīta nozare, kuras savāktā informācijas apjomi būs vajadzīgi dažnedažādās tautsaimniecības jomās. Būvniecībā mērniecība ir vajadzīga, priekš tam, lai kontrolēt celtniecības procesu un būvju precizitāti. Pats mērnieks būs nepieciešams zemes pārvaldībā, tā kā zemes kadastrs nemaz nevar iztikt bez objektu atrašanās vietas un lieluma noteikšanas, piemērojot augstas precizitātes instrumentus, jo pretējā gadījumā nebūs precīza kadastrālā uzmērīšana. Savukārt meliorācijas kadastrs ģeodēziju izmanto, priekš tam, lai noteiktu valsts un pašvaldību robežu atrašanās vietas, īpašu nosacījumu zonas, piem., drenāžas sistēmas. Kartogrāfijā ģeodēzija jau ir saistīta ar topogrāfiskajiem apsekojamiem, priekš tam, lai būtu sagatavots topogrāfiskais plāns un kartes. Priekš valsts drošības un aizsardzības, arī tiek veikts kartogrāfisks darbs. Topogrāfija, ģeodēzija un navigācijas sistēma ir svarīgas nozares priekš valsts bruņotiem spēkiem.

3d skenēšana Latvijā, kur griezties?

Šodien ir tiešām daudz ierīču, lai īstenotu nepieciešamos izmērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, taču protams ir kompānijas, kas nodrošina pilu pakalpojumu piedāvājumu. Izvēloties kompāniju, lai aprēķināt tilpumu karjeros, vajadzīgs pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Tad nevar iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Ja Jums vajadzīgs sadalīt sev piederošo zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne vien izgatavo projektu, bet arī realizē to un Jums beigās būs izsniegts jauns robežu plāns. Bez šaubām, kad vajadzīga topogrāfija cena tai ir ne maz svarīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *