Kā pareizi uziet savu acu ārstu?

Acu ārsts jeb okulists būtu jāizraugās ļoti pārdomāti. Mēs uzticam šādam ārstam nozīmīgu lietu – mūsu redzi. Tikai pārbaudīts speciālists spēj saglabāt dzīves kvalitāti uz ilgiem gadiem. Mūsu valstī jau ir daudz labu ārstu, bet kā gan tos uziet? Mūsu laikā daudzi cilvēki sāk to meklējumus tiešsaistē, jo šeit tad ir gan atsauksmes tieši par ārstu, kā arī iespējams uziet profesionāli tuvāk savam mājoklim. Taču vispirms jau nepieciešams tikt skaidrībā ar kvalifikāciju, tā kā acu ārsts jau ir vispārīgs termins. Šeit jau ir trīs specialitātes – optometrists, oftalmologs un optiķis. Ar ko viņi atšķiras savā starpā, mēģināsim izprast tālāk. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Ārsts acīm – atšķirības specialitātē

Būs vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, taču kāds tieši tad ir tas īstais? Tagad medicīnas iestādē parasti var atrast terminu oftalmologs vai optometrists, taču vai jau tas jau ir viens un tas pats? Šie abi speciālisti īsteno acu pārbaudi, turklāt tiem ir ārstniecības personas sertifikāts, bet atšķirība starp tiem ir. Piemēram, optometrists skatās galvenās acu funkcijas, viņš var konstatēt tālredzību un tuvredzību, acu sadarbību, un tad, ja tiek konstatēta kāda novirze, kur svarīga ārstēšana, šajā gadījumā klients tiks novirzīts jau pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts tiešām būs tas speciālists, kurš veic padziļinātu izmeklēšanu un profilaksi. Bieži vien oftalmologs tiek saukts par okulistu. Kad pacientam jau ir vajadzīga ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Bet, optiķis būs tas speciālists, kas tieši taisa koriģējošās brilles pēc redzes ārsta receptes. Protams, tagad ir izplatīta profesija optiķis-optometrists, kas jau var īstenot vienkāršotu redzes pārbaudi un izgatavot koriģējošās brilles.

Okulists – uz ko tieši skatīties, tajā brīdī, kad meklējat?

Kad ir vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas būtu jāsaprot – nepieciešama ārstēšana vai arī vienkārša acu pārbaude. No tā izriet, kāds okulists vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs acu ārsts veiks ārstēšanu. Ja var sajust, kad brilles kļuva par vāju, varētu būt, ka Jums pat varētu pietikt ar optiķi – optometristu, kurš spēs pārbaudīt redzi un uzreiz izgatavot koriģējošās brilles. Jebkurā izkārtojumā, gan oftalmologs, gan optometrists jau ir mediciniskā persona un viņiem jau ir jābūt sertifikātiem, kurus varētu pārbaudīt. Nākamā lieta būtu iegūt rekomendācijas jau par acu ārstu. Protams, ir parocīgi, kad iespējams attālināti pieteikties tieši uz konsultāciju un mājas lapā atrast cenu šim pakalpojumam. Acu redze jau ir svarīga lieta, tādēļ tas būtu jāuztic vienīgi kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.