Durvis dzīvoklim, mājām – atlases priekšnosacījumi un ieteikumi

Nemaz nav svarīgi vai šīs tiek ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, viņām būtu jāatbilst stingriem izturības nosacījumiem, jānodrošina pamatīgs drošības parametrs, pie tam jācenšas novērst ļaunprātīgas ienākšanas gadījumus. Bez tam kā ārdurvis dzīvoklim, kā arī mājoklim būtu jābūt ar atbilstošām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiskumu, ērtām lietošanā un jāspēj pasargāt no ielas trokšņiem. Pie tam ārdurvis privātmājām jau ir tāda veida mājas daļa, kam vajadzētu būt ārēji skaistai, jo tās tiešām ir jebkuras ēkas seja. Durvīm, kā tad dizaina daļai, labi jāiekļaujas apkārtējā interjerā, kā arī jāsaskan ar mājas kopējo stilu.

Veidi un vēl apskatam izlasi

Izskatīsim trīs galvenos tipus: koksnes, PVC, metāla jeb dzelzs. Jebkurš no šiem atbilst savām funkcijām. Kādus funkcijas ārdurvis privātmājām var veikt: aizsardzība pret iebrucējiem, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējais un ārējais dizains.
Pvc ārdurvis parasti ir uzliktas ražošanas vietās vai kā 2. ārdurvis privātmājām. Dažādos veikalos, tirdzniecības centros plastmasas ārdurvis pilda vien “atvēršanas un aizvēršanas” lomu. Pvc ārdurvis jau ir vieglas, tādēļ tās ir ērti vērt vaļā arī bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus ir tas, ka šādas durvis ir diezgan lētas.
Savulaik dzīvokļos tika uzstādītas koksnes durvis. Šodien no koka galvenokārt būtu ārdurvis mājām. Tās varētu būt lētas durvis no priedes, kas tieši netiks galā no vides izraisītajam sekām un iebrukšanas mēģinājumiem. Vēl viena iespēja eksistē durvis, kuras taisītas no izturīgākiem ozola masīviem, dižskābarža, alkšņa masīviem. Taču pat tās iespējas nevar pielīdzināt pret ielaušanās izturību ar metāla durvīm.
Dzelzs durvis privātmājai vai, piemēram, metāla durvis dzīvokļiem mūsdienās jau ir populārākais variants. Šis būs saistīts ar faktu, ka tās pilda visas darbības: siltumizolāciju, trokšņu absorbāciju, drošību, estētisko izskatu. Tanī pat brīdī eksistē kā arī ekonomiskās, gan arī premium līmeņa ārdurvis katrai gaumei un budžetam. Dzelzs durvis varētu izvēlēties ar dažādu dizainu – sākot no klasiskā dabīgā koka līdz minimālismam un high-tech. Dzelzs ir spēcīgs izejmateriāls, jo tur atrodot izcilas metāla durvju slēdzenes, tās var jau droši aizsargāt mitekli tieši no iebrukšanas.

Ārdurvis dzīvoklim un mājai – izlases kritēriji

Mūsdienu būvmateriālu un pakalpojumu noieta tirgus jau ir neapšaubāmi pārsātināts ar milzīgo piedāvājumu, kādas tad varētu būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tanī pašā laikā var novērot visplašāko cenu diapazonu, dažādus izejmateriālus, ļoti dažnedažādas slēdzenes kā arī stili. Izlemt, kādas tieši ārdurvis dzīvoklim būs labākās, nav īpaši vienkārši. Galu galā, iegādājoties, jāskatās:

  • drošība;
  • trokšņu absorbācijas vai siltumizolācijas iezīmes;
  • kopējais dizains;
  • izturība pret ietekmi;
  • atbilstoša cenu.

Ārdurvīm būtu jābūt viegli lietojamām, viegli veramām ciet kā arī atveramām, un jācenšās novērst iepriekš negaidīta durvju atvēršana, kad slēdzene būs atvērta. Pievēršoties konstrukcijas elementiem, tad sevišķa vērība jāpievērš ārdurvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm, iebūvētai actiņai, kā arī svarīgas ir metāla durvju slēdzenes vai arī cita tipa durvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *