Vai jau lēcas ir pirmās vajadzības pirkums? Vai arī ir kaut kāda ekstra?

Mūsu laikmetā kontaktlēcas jau ir tāda veida produkts, ar kuru jau nemaz nevar izbrīnīt. Lēcas tad ir kļuvušas par labu ikdienas sastāvdaļu bez kā mēs jau nespējam apjaust mūsu ikdienu. Kādā veidā parādījās lēcas? Vai spējat iedomāties, taču pirmais, kas saskarās ar lēcām, tiešām ir slavenais Leonardo da Vinči un tas jau ir aprakstīts 1508.gadā grāmatā Acu kods. Tieši Leonardo izgudroja šī brīža kontaktlēcas plānu. Taču izcelt, ka konkrēti viņš būtu kontaktlēcas izgudrotājs īsti nevar. Tieši viņa sekotāju izgudroja kontaktlēcas, kā piemēram, nemaz nevar nepieminēt filozofu, matemātiķi un fiziķi Dekartu. 1632.gadā Dekarts novietoja stikla trauku uz acīm, kas bija tiešām pilns ar ūdeni, jo tā Leonardo skaidroja lēcas darbību. Taču diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas uz acīm nebija iespējams.
Vēl pēc diviem simtiem gadu britu fiziķis un astronoms Džons Heršels arī pievērsās pie lēcām. Viņš bija tas, kurš rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un pareizas lēcas.
Bet kas tad radīja pirmās stikla lēcas? Vācu stiklinieks Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Tā galvenā doma nebija sataisīt lēcas acīm. Viņš vienkārši mēģināja palīdzēt draugam saredzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.
Protams, ka šobrīd, pateicoties visiem minētajiem zinātniekiem, mēs visi varam nomainīt apnicīgās brilles acīm un pasūtīt savas kontaktlēcas internetā, ko piedāvā optikas salona mājas lapa vai arī parastajā veikalā. Nav noliedzams, ka, var nēsāt tikai brilles, bet pastāv situācijas, kur ērtāk ir tad lēcas. Kā īsti atlasīt šo produktu?

Kontaktlēcas un arī viņu dažādība piedāvājumā – izvēles kritēriji

Jebkādas kontaktlēcas internetā vai optikas veikalā būs iedalītas dažādos veidos, tipos atkarībā no mērķa, izejmateriāla, nēsāšanas režīma un nomaiņas termiņa. Tas ietekmē ne tikai Jūsu izvēli, bet, protams, arī kontaktlēcas cenas būs atkarīgas tieši no minētiem kritērijiem.
Kontaktlēcas pēc materiāla parasti tiek iedalītas cietajās un mīkstajās lēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstas lēcas jau ir visbiežāk sastopamas mūsdienu lietotāju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas. Pēc nēsāšanas tipa, kontaktlēcas varētu iedalīt dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīga tipa, ko izņem pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kuras tiek valkātas līdz pat trīsdesmit dienām. Kontaktlēcas varētu grupēt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās kontaktlēcas, kuras nēsā no sešiem mēnešiem un līdz pat vienam gadam. Plānveida kontaktlēcas – 1 dienas, divu nedēļu, 1 mēneša lēcas. Bez šaubām, vienas dienas lēcas cena būs lielāka ja skatās ilgtermiņā nekā, piemēram, 30 dienu. Taču viendienas kontaktlēcas tad ir domātas ļoti jūtīgām acīm.
Pēc krāsas kontaktlēcas interneta veikals kā var piedāvāt gan tās, kas nemaina krāsu, gan toni piešķirošās, kā arī krāsas ar nelielām vai diezgan ievērojamām acu krāsas izmaiņām. Lēcas, kuras domātas vienīgi acu krāsas maiņai, var izlaist ar 0 dioptriju.
Kā var redzēt lēcas internetā vai pat optikas salonos eksistē ļoti atšķirīgas, Jums vienīgi jāatrod personīgs variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *